ZARZĄD FUNDACJI

Daniela Sikora

Prezes Zarządu

Projekt Rozwojowy dla Europy

Daniela urodziła się i wychowała w Polsce, ale przez kilka lat mieszkała również w Londynie, Anglia. Z wykształcenia pedagog oraz specjalista zarządzania zasobami ludzkimi. Pełna pasji działaczka społeczna i autorka książki „Milczenie jest złotem - prawda o handlu ludźmi”. Trener osobisty i mentor pracujący z osobami w różnym wieku. Kocha umacniać liderów. Założycielka projektu Every-One, który powstał mając na celu podniesienie świadomości na temat handlu ludźmi tak w Polsce jak również w ośrodkach polonijnych na całym świecie. Dziś projekt połączony został z działalnością YouCanFree.Us. Wizją Danieli jest współpraca z organizacjami rządowymi, społecznymi, przedstawicielami biznesu jaki i osobami indywidualnymi, by razem doprowadzić do zakończenia handlu ludźmi. Uważa, że edukacja poprzez wykłady, warsztaty i wydarzenia jest jednym z kluczy do osiągnięcia tego celu. Daniela jako członek zespołu YouCanFree.Us, jest odpowiedzialna zarówno za prowadzenie działalności YouCanFree.Us w Polsce, a także za rozwój projektów w Europie.

 

Beata Marczak

Wice-Prezes Zarządu

Kobieta, która wymazała ze swojego słownika słowa „nie da się” i „niemożliwe”, bo jak twierdzi: „Gdy żyjesz z Bogiem, wszystko jest możliwe.” Do szczęścia, poza Bogiem, potrzebuje ludzi. To właśnie bycie z innymi daje jej siłę napędową oraz motywuje ją do działania. Ma szczególny dar do nawiązywania relacji. W niezwykły sposób zaraża innych swoją radością i pasją życia z Bogiem i dla Boga. Jest prezes Wrocławskiego Forum Kobiet, a na co dzień nauczycielką języka angielskiego w przedszkolu. Kocha pracować z dzieciakami i to z wzajemnością! Razem z mężem wychowuje czterech synów.

Motto życiowe: Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

 

Anna Dąbrowska

Sekretarz Zarządu

Absolwentka Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim, Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie, studentka Charis Bible Collage Polska. Obecnie pracuje jako Manadżer HR i Administracji w Fundacji YouCanFree.Us Polska. Prowadzi również własną firmę zajmującą się aranżacją wnętrz. Posiada wysokie zdolności analityczne, organizacyjne oraz zarządzania. Jej pasją są ludzie i słowa, dlatego z uwagą słucha innych, dużo czyta i bez przerwy coś zapisuje. Od kiedy usłyszała o problemie handlu ludźmi szuka sposobności, aby informować o zagrożeniu. Zainicjowała i współorganizowała marsz i konferencję "Nie milcz" w Gdańsku (2013) - wydarzenia dla studentów, które miały na celu uświadomienie istnienia tego problemu. Aktywnie współtworzyła projekt Every-one, który powstał, aby walczyć z przestępstwem handlu ludźmi poprzez edukację. Ale jej marzenia sięgają jeszcze dalej - pragnie przynosić wolność tym, którzy zostali jej pozbawieni oraz brać udział w przywracaniu im godnego życia. Dlatego bycie częścią zespołu YouCanFree.Us Polska traktuje jako ogromny przywilej.

 

Sujo John

Założyciel  YouCanFree.Us

Sujo John jest natchnionym mówcą, mieszka w Dallas, Texas. Urodził się w Kalkucie, w Indiach, karierę międzynarodowego mówcy rozpoczął po tragicznych zamachach z 11 września 2001 roku. Media z całego świata zainteresowały się jego historią; Sujo pojawiał się wielokrotnie w programach telewizyjnych w stacjach BBC, CBC, czy w prasie: Associated Press, New York Times, Washington Post, The Times - London, The National Post i w wielu innych czasopismach całego świata.

Zarażając swoją historią nadziei cały świat, Sujo John przemawiał do setek tysięcy ludzi podczas festiwali, na uniwersytetach, w kościołach, szkołach, podczas imprez sportowych, do pracowników firm z listy Fortune 500 i podczas lokalnych wydarzeń organizowanych w ponad 600 różnych miastach w całej Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Azji i Afryce.

Jego wielkim pragnieniem jest ujrzenie zakończenia procederu handlu ludźmi. Sujo John wierzy, że jest wezwany do tego, aby być katalizatorem, który wprowadzi kulturę sprawiedliwości na świecie. On i jego żona, Maria, są rodzicami trójki wspaniałych dzieci.

 

Clarissa Drysdale-Anderson

Dyrektor

Clarissa jest inżynierem elektrykiem, ma dyplom magistra z zakresu strategii biznesowej i systemów informatycznych z London School of Economics (LSE) i Certyfikacji Przedsiębiorczości Społecznej nadany przez INSEAD Business School. Specjalizuje się w Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju i oddziaływania inwestycji. Clarissa ma ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w różnych branżach od bankowości przez telekomunikację na farmaceutykach skończywszy w Ameryce Łacińskiej, Europie, Australii i Indii. Jest także partnerem i członkiem zarządu przedsiębiorstwa społecznego w Indiach.

Clarissa włada biegle językiem portugalskim, hiszpańskim i angielskim, a jej pasją jest podnoszenie świadomości w kwestiach związanych z handlem ludźmi poprzez świat mody i sztuki. Clarissa i jej mąż, Don, są rodzicami trójki dzieci.

 

Kari Dingler

Dyrektor

Kari urodziła się i wychowała jako typowa dziewczyna w Teksasie. Ukończyła studia muzyczne i uwielbia grę na fortepianie. Gry na tym instrumencie zaczęła się uczyć, gdy skończyła 5 lat.

Kari pracowała w Radzie Narodowej Studenckiej Społecznej Organizacji Edukacyjnej w latach 2001-2007. Przez ponad 10 lat współpracowała z wieloma organizacjami humanitarnymi, zapewniając pomoc mentorską, doradczą, wsparcie w nauczaniu, oraz różne zasoby dla zaniedbanych dzieci oraz ich rodzin.

Pasją Kari jest móc widzieć jak przemienia się życie ludzi. Kari jest szczęśliwą żoną Marca i dumną mamą trójki dzieci.

 

RADA FUNDACJI

Katarzyna Dumańska

Katarzyna Dumańska, z wykształcenia psycholog, całe zawodowe życie związana z sektorem pozarządowym.  Zaraz po studiach przez sześć miesięcy pracowała na placówce misyjnej w północnej Kenii. Po powrocie już zawsze było jej w Polsce trochę za ciasno. Współpracowała z polskim MSZ przy tworzeniu programu Wolontariat Polska Pomoc, koordynowała projekty dotyczące edukacji międzykulturowej  i współpracy rozwojowej realizowane częściowo w Afryce, Ameryce Południowej i Azji, obecnie pracuje dla międzynarodowej sieci organizacji pozarządowych. Fascynują ją ludzkie historie, szczególnie jeśli choć przez chwilę może stać się ich częścią.

 

Krzysztof Zaręba

Pastor Społeczności Chrześcijańskiej Północ. Mąż Marioli i ojciec dwojga dorosłych dzieci. Od około 30 lat służący w kościele. Z wykształcenia pedagog. Z zamiłowania pasjonat budowania relacji międzyludzkich, miłośnik poezji oraz fan kościoła – świetnego pomysłu Pana Jezusa Chrystusa.

 

Florence Branchu

Główną rzeczą, która sprawiła, że Florence jest kobietą, którą jest dzisiaj, jest jej pasja do Boga, jego ludzi i dobrego jedzenia, oblana jej pragnieniem, by zostawić po sobie ślad we wszechświecie. Już od prawie dekady, jako lider w swoim lokalnym kościele Flo kocha ludzi i jest oddana by przyczyniać się do ich rozwoju i wzrostu kościoła.

Edukacja i duch uczenia się jest w centrum wszystkiego co robi, poczynając od dyplomu z biznesu w Nicei, Francji, aż po specjalizację i dyplom magistra w Marketingu i Fundrasingu Organizacji Charytatywnych w Londynie, Anglii. Podczas jej osobistej i zawodowej podróży była inspirowana przez wiele wspaniałych  osób zmieniających świat, wzywających ją do działania w jej pierwszej lokalnej organizacji i do udziału w jej pierwszym Maratonie na rzecz Chorych na Białaczkę i Chłoniaka… wszystko to doprowadziło ją do przyłączenia się w 2012 roku do organizacji Orbis, ratującej wzrok dzieci na całym świecie, w której obecnie jest Szefem Współpracy ze Środkowym Wschodem, wzmacniając strategiczną pozycję organizacji w tym regionie oraz nawiązując współpracę z lokalnymi partnerami tworząc dźwignię współpracy.

 Florence jest też ogromnym wsparciem oraz dumnym i oddanym członkiem Rady Fundacji YouCanFree.Us Polska.