Oddajmy głos modzie

Moda - ponad rzeczywistość tkanin, tekstur, modeli i sylwetek

YouCanFree.Us nawiązało niesamowitą współpracę z przemysłem modowym. Moda stała się jedną z form przekazu, która opowiada historie związane z handlem ludźmi, jak również historię odkupienia i nowych początków.

Oddajmy głos modzie

Wszystko zaczęło się w 2012 roku od Wills Lifestyle India Fashion Week*, kiedy na zaproszenie Indyjskiej Rady Projektantów Mody, fundacja YouCanFree.Us otrzymała propozycję stworzenia pokazu – Piękno z Popiołów – z udziałem wiodących hinduskich projektantów, jak również postaci modelingu. Nad całością czuwał Bollywoodzki fotograf Subi Samuel, autor zachwycających zdjęć. W samym projekcie udział wzięli wspomniani już znani hinduscy projektanci mody. To dzięki ich udziałowi i zaangażowaniu udało się przygotować poruszający pokaz, który obnażył całe zło związane z procederem handlu ludźmi, ukazjując jednocześnie nadzieję, jaką niesie działalność YouCanFree.Us.

Udział popularnych postaci branży filmowej, jak np. Vivek Oberoi, czy gwiazd tenisa, jak Leander Peas, sprawiły, że była to prawdziwa noc gwiazd, która poprzez bezpośrednie relacje ponad 200 ekip medialnych dotarła do wielu odbiorców w Indiach i na całym świecie. Konsekwencją tego wydarzenia było wydanie w 2013 roku kalendarza z projektami czołowych projektantów.

Od tego czasu zorganizowaliśmy wiele przedsięwzięć w świecie mody w Ameryce Północnej, których nadrzędnym zadaniem było zwrócenie uwagi szerokich mas odbiorców na okrucieństwo handlu ludźmi.

Wierzymy, że świat mody może być jednym z wiodących głosów w zwalczaniu zjawiska współczesnego niewolnictwa, które przejawia się w handlu ludźmi.

Widzimy, że również Polski świat mody wyraża zdecydowany sprzeciw wobec współczesnego niewolnictwa - mamy nadzieję, że ten trend się rozwinie i że postawa walki ze współczesnym niewolnictwem na rzecz autentycznej wolności stanie się naprawdę modna.